pentagram.jpg
Jmenuji se Lada,narodila jsem se v měsíci červnu roku 1975,jsem typický blíženec a nestydím se za to.Od roku 1997 jsem začala věřit i na jiné věci a od roku 2001 se plně věnuji Reiki,jsem Mistr Reiki na což jsem pyšná,zajímám se o anděly,o duše a teď taky taroty.Další věci,které mě přitahují jsou přírodní medicína a bylinky.

Záhlaví stránek

Reiki - nepolární subatomická energie. Možná jste se již také setkali s pojmem "Reiki", či "Reiki léčení". Na internetu toho najdete o Reiki hodně. Reiki není pouze léčení ostatních, ale především samoléčení a hledání vlastních hodnot, vlastního Já.

Zde popisuju mé první postřehy po zasvěcení do prvního stupně Reiki (duben 2007).

S jakou energií se pracuje při Reiki?
Reiki není nic vyjímečného, jak by se mohlo na první pohled zdát. Samotné slovo "Reiki" je jen označení pro práci s jistou energií. Tato energie nebyla nikdy vědecky prokázána. To ovšem nemusí nutně znamenat, že neexistuje. Je to stejná energie, ke které se dopracují např. jogíni meditacemi.

Předpokládejme tedy, že nějaká léčivá energie existuje a říkejme jí třeba Reiki. Někdo může říct, že se pracuje přímo s energií, která tvoří vše okolo nás i v nás. Někdo může tvrdit, že se učíme pracovat s universální energií lásky a použít ji tak ke sjednocení se svým skutečným "Já". Nebo si tam nechme jen "nevím". Alespoň do doby, než získáme vlastní praktickou zkušenost. Praxe je to nejdůležitější.

Polární a nepolární energie
Na tomto místě je potřeba zdůraznit další věc. Ti kteří se touto energií zabývají tvrdí, že můžeme rozlišovat:

energii nepolární - s touto energií pracujeme např. při Reiki léčení
energii polární - např. léčení "lidským magnetismem"
Zaměřme se nejdříve na první případ a popišme si, jak probíhá léčení například pomocí Reiki. Člověk, který provádí Reiki ošetření, vlastně ani není léčitel. On je pouze kanálem (zprostředkovatelem) pro průchod Reiki energie. Člověk, kterému Reiki předáváme, má tuto energii tedy k dispozici. A záleží především na něm, zda ji přijme, nebo odmítne (a to se může dít jak vědomě, tak podvědomě).

Druhý typ energie (polární energie) je něco úplně jiného. Léčitel při léčení využívá svou vlastní energii. Tento člověk dokáže v těle rozpoznat nemoc. Dokáže z tohoto místa odstranit "nemocnou energii" a místo ní tam vložit "zdravou energii". Může to udělat kvalitně, může na vás ovšem také přenést vlastní problémy a nemoci. Lidé, kteří provozují tento typ léčení, se musí také vypořádat s tím, jak ze sebe onu získanou zápornou energii poté dostat pryč (stromy, plamen svíčky, apod.).

Malá poznámka o stvoření světa. To si můžeme představit takto: dříve zde byla pouze nepolární energie. Poté přišlo "něco jako velký třesk" a vytvořila se zde polarita. Tato polarita tak nějak kmitá a tvoří celý vesmír. Polární energii můžeme najít všude kam se podíváme - sklenice, stůl, lidé.

Základní princip Reiki
O tomto se můžete dočíst všude na internetu. Tedy jen stručně. Pokud se chce někdo stát prostředníkem pro příjem Reiki energie, kontaktuje nejdříve nějakého Reiki mistra. Volba tohoto mistra je velice důležitá. Reiki mistrem se může stát postupně každý. Jeho volbu bychom rozhodně neměli podcenit (špatný Reiki mistr může člověku i ublížit). Podle jakých kritérií se rozhodovat? Zkuste použít vaši vlastní intuici. Pravděpodobně by jeho stránky neměly působit příliš komerčně, mohl by mít na stránkách svou fotografii, měl by mít uvedeno něco o jeho životě a jak se dostal k Reiki léčení, když mu napíšete měl by být ochoten se s vámi sejít i před samotným zasvěcením... prostě měl by na vás působit dobře.

Zmínil jsem slovo zasvěcení. Zde můžu přiložit svou vlastní zkušenost. Reiki mistr vám přiloží ruce na hlavu a během několika málo sekund vám předá schopnost přijímat Reiki energii. Další inicializací vám aktivuje různé čakry, mantry a symboly. To vše je potřeba dělat v určitém pořadí a mezi jednotlivými inicializacemi je potřeba dodržovat určitou dobu.

Tak a tím se dostávám k dalšímu tématu - stupně Reiki. Celý proces zasvěcování je rozdělen do tří a více částí. Jsou nazývány Reiki I, Reiki II, Reiki III a podobně. Mezi jednotlivými stupni je potřeba dodržovat mezery o délce několika měsíců (záleží to na mistrovi). Pokud vám Reiki mistr nabízí hned několik stupňů najednou, nebo vám to třeba jen umožní, jděte jinam! Inicializace do několika stupňů brzy za sebou nemá smysl.

Po každém stupni je nějaká doba (uvádí se 21 dní), po kterou se nalaďujete na vyšší vibrace. Já jsem absolvoval Reiki I před týdnem a občas mně trošku bolí hlava. Něco se tedy v těle opravdu děje.

Jak probíhá Reiki léčení
V praxi probíhá Reiki léčení následovně. Ten, kdo je zasvěcen do Reiki, na vás může tuto energii nasměrovat. Může se tak dít přiložením rukou, funguje to ovšem i na libovolnou dálku. Zde může někdo namítnout, že si tedy Reiki zasvěcenec může posílat Reiki energii komu chce. Nemůže! Nikdo nemá právo do kohokoliv posílat tuto energii bez jeho svolení (vyjímkou mohou být děti, zvířata a např. lidé v bezvědomí). Toto bude pravděpodobně to první, co vám při zasvěcení Reiki mistr řekne.

Tak a nyní k samotnému léčení. Na internetu a v různých knihách najdete postup, kam se mají při dané nemoci ruce pokládat. Nyní si vypůjčím slova mého mistra. Je to jedno a příliš na tom nezáleží. Energie se kterou pracujeme při Reiki má vlastní inteligenci. Ona sama "ví", co je pro nás dobré a kde je tato energie potřeba. Někoho může bolet koleno, ale tato bolest může být způsobena problémem s páteří. Proto můžeme ruce klidně přiložit na koleno (nebo i jinam) a o vše ostatní už se postará energie sama. Někdo tuto energii i vidí, tak vám může (a nemusí) říct, kam ta energie "teče".

Reiki symboly a mantry
Tak a dostáváme se k velice oblíbené otázce kolem Reiki - symboly Reiki. Jak tedy fungují Reiki symboly a mantry? Já osobně s tím zkušenosti zatím nemám, převezmu si tedy prozatím názor jedné kamarádky, která již několik let Reiki používá. Reiki obsahuje spoustu nástrojů, pomocí nichž lze s energií pracovat. Můžeme energii zesilovat, posílat na dálku apod. A pro každý takovýto úkon nám náš mistr ukáže nějaký symbol a řekne mantru (tedy jednu či několik slabik). Symbol a mantra sama o sobě nic nezpůsobí, ale pokud nám provede i jejich inicializaci, můžeme je začít používat. Pak zavřeme oči, visualizujeme si tento symbol a řekneme tuto mantru a spustí se příslušný proces.

Zde bych ještě rád uvedl, že moje kamarádka tvrdí, že vše funguje i bez symbolů. Ale mistři asi moc dobře ví, přoč je používají. Možná je to stejné jako s budíkem. Máme naučeno, že když zazvoní, tak vstaneme a jdeme do školy, či do práce. Tak proč jej nepoužívat.

Různé "druhy" Reiki
Osobně si myslím, že je směšné Reiki dělit do dalších subkategorií. Já absolvoval "Usui Reiki". Můžeme ovšem nalézt i další:

Rainbow Reiki
Karuna Reiki
Seichim Reiki
Kundalini Reiki
Elemental Reiki
Imara Reiki
Angel Ray Reiki
Essential Reiki
Golden Age Reiki
Emerald Reiki
... a další. Každá odnož nabízí unikátní a tu "nejkvalitnější" energii na té "nejvyšší možné" vibraci. Udělte si na to vlastní názor. Možná v tom něco je, možná ne. Lišit se budou symboly, možná i forma jak se v nás bude Reiki energie projevovat. Pokud má někdo rád Egypt, může mu být blízké "Seichim Reiki" apod.

Reiki vědecky
Zde se toho mnoho nedočtete, protože není vlastně ani o čem psát. Nevím jak objektivně změřit "podivné" vibrace v rukou, nebo proč jsem kolem sebe cítil barevnou jakoby sprchu, když jsem zkoušel Reiki posílat jedné kamarádce. Kdykoliv si poprosím o Reiki energii, mám ji k dispozici.

Někde jsem se dočetl, že při předávání Reiki se dá změřit veliká pulsace biomagnetického pole, že se pulsy pohybují v podobných frekvencích jako mozkové vlny (0,3 - 30 Hz). Nezávislý výzkum doktorů Roberta Beckera a Johna Zimmermana zkoumal, co se děje, když lidé praktikují terapie jako je Reiki. Zjistili, že nejenom že křivka mozkové aktivity předávajícího a přijímajícího se synchronizují ve stavu alfa, ale že jejich puls se sjednotil s magnetickým polem země, známým jako "Schumanova resonance". Během předávání Reiki je prý biomagnetické pole předávajícího 1000 krát větší než za normálních okolností a není to příčinou žádných přirozených pochodů v těle.

V Reiki je možné také posílat energii do budoucnosti a minulosti, na libovolnou vzdálenost a do příčin problémů. Zkušenosti mnoha lidí v této oblasti najdete na jiných místech na internetu.Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one