pentagram.jpg
Jmenuji se Lada,narodila jsem se v měsíci červnu roku 1975,jsem typický blíženec a nestydím se za to.Od roku 1997 jsem začala věřit i na jiné věci a od roku 2001 se plně věnuji Reiki,jsem Mistr Reiki na což jsem pyšná,zajímám se o anděly,o duše a teď taky taroty.Další věci,které mě přitahují jsou přírodní medicína a bylinky.

Záhlaví stránek

Tarotové karty-Crowleyho tarot

O Tarotových kartách a Crowleyho tarotu

Původ a historie
Lidské bytosti se od nepaměti snažily dozvědět se něco více o sobě,o tajemstvích života a o vlastní budoucnosti.Tarotové karty jim v tom pomáhaly celá staletí. V 15. století byl Tarot v Itálii poučnou a zábavnou hrou.která přinášela potěšení bohatým lidem.
Pozornost věnovaná kartám při hře přerostla v hluboké přemítání a nakonec se Tarot stal "knihou moudrosti pro lidstvo".Existuje mnoho forem a variací Tarotu,ale všechny jsou založeny na tomtéž symbolickém základě.
Tvůrci zvláštních karet,které vykládám jsou Aleister Crowley (1875-1947) a Lady Freida Harris (1877-1962).
Aleister Crowley,zběhlý ve starobylých zasvěcovacích cestách,zkombinoval motivy Tarotu se světem,alchymie,astrologie,kabaly a s mýty starobylých kultur,zvláště egyptské.Obohatil tyto karty o esoteriku.Crowley byl charismatický,vysoce talentovaný člověk a tyto karty samozřejmě odrážejí část jeho osobnosti mnoha tváří.Tyto karty jsou stejně jako jeho ostatní díla fascinující tím,jakou hloubku jeho myšlení odhalují. jejich mnohovrstvá hodnota nás vyzývá k tomu ,abychom přicházeli s novými vysvětleními,jejich pokladnice moudrosti je však nevyčerpatelná.
Lady Frieda Harris byla ženou Sira Percy Harrise,vůdce liberální strany britského parlamentu.Patřila k vybranému kroužku Crowleyho studentů.Crowley prožil neklidné a obtížné mládí a tito studenti mu umožnili vychutnávat důstojné stáří. Crowley brzy zjistil,že mu Lady Frida,talentovaná výtvarnice,mohla pomoci uskutečnit něco, po čem dlouho snil. Chtěl zpřístupnit starobylou moudrost Taritu noderním lidem.Podle jeho poznámek strávila Lady Harris nad kresbou 78 detailně propracovaných obrázků pět let. Její obrázky se staly základy pro dnešní sadu Crowleyho Tarotu. díky její umělecké intuici a mistrovství vytvořila skutečné pozoruhodné duchovní dílo. Toto dílo bylo poprvé představeno veřejnosti na výstavě v londýnském West Endu v roce 1944;jako sada karet bylo poprvé publikováno v USA v roce 1969,Současná edice firmy AGM AGMuller byla první,která věrně zachovala vysokou hodnotu původních obrázků.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one